Големиот банкет
Бата Прес

Големиот банкет

Шифра на артикл: 063946
ISBN: 9786082532318
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во големата кујна на војводата Лудберт работи малиот Амунд. Негова задача е да ги рани свињите со остатоците од храната што се собираат од војводовата маса. А се собираат многу остатоци. Најмладата ќерка на војводата, Отилиа, се гнаси од расипништвото и прејадувањата во замокот. Таа сонува за авантури и слобода. Еден ден војводата Лудберт решава да направи голема прослава – банкет што ќе трае три дена, со стотици јадења и со отмени и фини гости од разни страни. Вистински голем банкет! Но, неговиот љубоморен и завидлив брат близнак крои планови за да ја уништи прославата… Наскоро Амунд и Отилиа ќе бидат вовлечени во опасна и страшна авантура со вообразените војводи, итри мопсови, застрашувачи ѕверови и гнасни чудовишта. Една богато илустрирана приказна на Сара Бергмарк Елфгрен и Емил Максен.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Сара Бергмарк Елфгрен, Емил Максен
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници140

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB