Олгица и операцијата „Јагуар“
Бата Прес

Олгица и операцијата „Јагуар“

Шифра на артикл: 063952
ISBN: 9786082532196
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Авантурите на Олгица продолжуваат во втората книга, но сега со нови ликови и нови предизвици. Иако иднината изгледа ветувачка, на Олгица во еден момент ѝ се појавуваат огромни проблеми. Таа треба да ја реши мистеријата, бидејќи нејзиниот дедо-милионер е исчезнат, а тоа пак е поврзано со животот на нејзината мајка која што треба да прави операција колку што е можно побргу. Таа треба исклучително брзо да најде огромна сума пари, а киднаперот што ја направи целата збрка, не е човек со кого може лесно да се преговара. Но, Олгица е исклучително паметна и има неверојатни идеи. А има и верни пријатели, подготвени во секое време да ѝ помогнат и на пример да ја преземат контролата на надзорните камери на градското собрание, да се соочат со лути кучиња или да му се спротивстават на мафијаш од кого има страв секој во градот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Алекс Молдован
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници292

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB