Пред да падне ноќ
Бата Прес

Пред да падне ноќ

Шифра на артикл: 063954
ISBN: 9786082532387
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Моќна и чувствителна приказна за храброто момче што има оштетен вид и слух, раскажана од неговата сакана сестра во форма на стихови и проза, вклучувајќи ја и азбуката со знаковен јазик. Карло е тинејџер што има оштетен слух и може да гледа само со едното око. Но, окото што гледа почнува да ja губи својaта сила и Карло мора да оди на операција за да го спаси видот. Неговата борбена и весела сестра, Ема, е најголемата поддршка за Карло. Таа постојано го бодри Карло да го победи стравот, додека неговото верно куче Лулу е постојано покрај него. Но, дури и со поддршката и влијанието на неговото семејство, на Карло му е тешко да се соочи со таква неизвесност? И што ќе се случи доколку тој нема да може веќе да комуницира со нив? „Пред да падне ноќ“ е книга за довербата, имагинацијата, емпатијата и јазикот. И покрај страшните предизвици со кои Карло и Ема треба да се соочат, ова е нивната приказна за храброста и чудата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Силвија Векини
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници103

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB