Оџачарот: приказна за едно девојче и нејзиното чудовиште
Чудна Шума

Оџачарот: приказна за едно девојче и нејзиното чудовиште

Шифра на артикл: 064007
ISBN: 9786084938545
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Поминати се пет години од исчезнувањето на Оџачарот. Напуштена и сама, Нена Врабец е приморана да работи за безмилосен оџачар по име Вилки Круд. Деновите ги поминува во чистење оџаци. Работата е опасна и неблагодарна, но благодарение на своите памет и волја, Нена постојано успева да ги надмине опасностите. Кога Нена се заглавува во еден запален оџак, стравува дека ѝ дошол крајот. Но подоцна се буди неповредена на напуштен таван. И не е сама. Стуткано во аголот е мистериозно суштество – голем – направен од саѓи и пепел. Оџачарот е приказната за едно девојче и нејзиното чудовиште. Заедно, овие двајца отпадници градат нов живот, притоа спасувајќи се еден со друг. Лирично раскажана од еден од најмоќните раскажувачи на денешницата, Оџачарот е срцепарателна авантура за бескрајните дарови на пријателството и чудата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Џонатан Оксие
Издавач Чудна Шума
Возраст 10+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB