Кралски Божиќ
Збор

Кралски Божиќ

Шифра на артикл: 093754
ISBN: 9786085002498
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Аделаида Смит нема време за бајки. Таа работи напорно за да си го плати правниот факултет и сега кога се гледа крајот, решена е да се држи до својата цел. Во меѓувреме, добива писмо во кое пишува дека преку регистарот за ДНК е откриено дека е директен потомок на кралот Максимилијан Петти, владетел на едно мало источноевропско кнежество наречено Монто­ви­ја. Секако, Аделаида е скептична. Тоа сцена­рио е наменето за бајковити филмови, а не за реалниот живот. Иако деловите од семејната сложувалка се чинат неверојатни за да бидат вистинити, сепак преовладува љубопитноста. На покана од кралот, Аделаида тргнува на божиќно пату­ва­ње, каде што ја очекуваат бројни изненаду­вања, шармантно селце, луксузна палата, семеј­­­ни мистерии, кралска љубомора, згоден член на парламентот - и шанса за вистинска романса од бајките со среќен крај... Мелоди Карлсон ве води во божиќна авантура што ќе ви го стопли срцето.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Мелоди Карлсон
Издавач Збор
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници188

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB