Кралот Арктик и Северот
КСЦ Полица

Кралот Арктик и Северот

Шифра на артикл: 000999
ISBN: 9786084721932
Код на производителот: 999
Достапно веднаш
0 МКД
147 МКД
100 МКД
Заштеда: 47 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Еднаш во дамнина, на најсеверното место на земјата, постоеше едно преубаво кралство. Беше рај на земјата. Во него трипати се жнееше жетва, се раѓаше најубавото грозје, а во визбите се правеше највкусното вино. Полињата изобилуваа со плодови, кајсии, дуњи, лубеници, сѐ што може да се посака: низ ридовите течеа реки бистри и брзи полни со риби, ракчиња, а во шумите елени, срни, лисици, животни го красеа овој прекрасен рај. Со кралството владееше кралот Арктик..
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Зоран Тодоровски - Тоде
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници18

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB