Авантурите на мачорот Перко
Едука Мак

Авантурите на мачорот Перко

Шифра на артикл: 002729
ISBN: 9786084737452
Код на производителот: 2729
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа книга хронолошки се опишани некои можни и неможни случки, згоди и незгоди на мачорот Перко од неговото доаѓање до неговото заминување, во семејството во кое порасна и остаре. Неговите итроштини, игрите без крај, неговите уникатни доживувања имаат за цел да ги насмеат децата и да ги одведат на едно патување низ приказната. Перко е љубопитен, неуморен, незапирлив во откривањето на непознатото и голем авантурист. Приказните се инспирирани од вистински настани. На Саемот на книга 2017, во Скопје, прогласен е за прв мини роман за деца.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници36

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB