Моето семејство
Едука Мак

Моето семејство

Шифра на артикл: 002919
ISBN: 9786084737254
Код на производителот: 2919
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
МОЕТО СЕМЕЈСТВО - едукативен прирачник за деца, наменет е за децата од предучилишна возраст. Според својата концепција, физиономија и структура е предвиден во проектите на МТСП -„Семејство и семејните вредности“ и е поврзан со Годишната програма во детските градинки. Овој прирачник го содржи многу значајниот воспитен елемент - стекнување сознанија и навики за семејството како основна клетка во општеството, како и градење свест кај децата за негување на семејните вредности и стекнување знаења, во раната возраст, кои остануваат трајни. Прирачникот дава можност преку игровни активности од сите аспекти (домени) на Стандардите за рано учење и развој, а се поврзани со семејните односи, да се препознаат одредени ситуации во кои детето се пронаоѓа и учи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници36

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB