Волшебен свет
Култура

Волшебен свет

Шифра на артикл: 004069
Баркод: 9789989328732
Код на производителот: 4069
Достапно веднаш
0 МКД
70 МКД
70 МКД
1,13 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Расказите во новата книга за деца, Волшебен свет, се наменети за деца на предучилишна и рана училишна возраст. Тие претставуваат поинаков интересен пристап во остварувањето на целите, задачите, темите и содрЖините кои се предвидени во воспитна - образовни подрачја според програмта за воспитание и образование на децата. Главен двигател во расказите е богатата дидактика, која тече низ содрЖината и преку приказна, со интегриран хумор, на децата им пренесува знаење од поимите за броевите, геометриските форми, боите, односите меѓу деловите, а на местата дури интерактивно балансирајќи го поетскиот и прозниот дискурс.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Тања Бајрактарова-Веда
Издавач Култура
Димензија A4
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB