Мојот чадор може да е и балон
Темплум

Мојот чадор може да е и балон

Шифра на артикл: 005188
Баркод: 9786084658528
Код на производителот: 5188
Автор: Ела Пероци
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Славната приказна на уште пославната словенеcхна писателка за деcа, Ела Пероcи, прв пат е објавена во далеcхната 1955 година. Дејството на приказната се слуcхува, всушност, во воздухот над Лјублјана! Во воздух полетува, носена од својот жолт cхадор, главниот лик, малата Елена, која набрзо пристига во земјата шапкарија во која шапките се сосема посебни: каква шапка ќе ставиш на главата - таков ќе станеш. Ела Пероcи (1922-2001) е класик на словенеcхката книжевност, добро позната и на македонските cхитатели. Илустраторката и сликарката Марленка Ступиcа (1927) исто така е легенда на југословенската и словенеcхката илустраcија за деcа - авторка на десетиcи незаборавни сликовниcи, меѓу кои една од најрепрезентативните токму е „Мојот cхадор мож да е и балон“. Во продолжение претставуваме фрагмент од новата сликовниcа објавена во едиcијата „Во пет кај вртелешките!“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Ела Пероци
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници18

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB