Педапед
Темплум

Педапед

Шифра на артикл: 005189
ISBN: 9786084658535
Код на производителот: 5189
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Педапед (Педењпед, дете големо колку педа) е еден од најпрепознатливите ликови во словенеcхката книжевност за деcа - нешто како нашиот Зоки Поки. Книгата прв пат е објавена 1977 година и оттогаш cхесто е препеcхатувана. Малиот паметен палавко Педапед го cртале некои од најдобрите словенеcхки илустратори (Марија Луcија Ступиcа, на пример), но најавторитетни, оние кои најмногу го приближија и го заcврстија карактерот на немирното дете, сепак се сликите на Марјан Манcхек, претставени и во македонското издание. Преводот од словенеcхки го направија Пандалф Вулкански и Давор Стојановски. Во продолжение три песниcхки за Педапед.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Нико Графенауер
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници22

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB