Пекарницата Мишмаш
Темплум

Пекарницата Мишмаш

Шифра на артикл: 005191
ISBN: 97860846586651
Код на производителот: 5191
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бајка за мистеризониот пекар Мишмаш кој живее во Глувчево село. Никој не знае од каде дошол, а зборува сосема малку. Цело Глувчево село се чуди – како успеава од само три вреќички брашно да испече толку многу добар леб! Еден ден, се појавува проблемот за Мишмаш, зашто воденчарката Једрт, големата стипса и оговорачка, отркива дека на Мишмаш во подготвување на лебот му помага цела армија глувци.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Светлана Макарович
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB