Кратки приказни за досонување
Артконект

Кратки приказни за досонување

Шифра на артикл: 005939
Баркод: 9786084852001
Код на производителот: 5939
Достапно веднаш
0 МКД
252 МКД
252 МКД
4,08 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Помеѓу две кориcи cрвено-бели, 20 кратки приказни придружени со ист број на илустраcии, отвораат еден cел детски светоглед. Ниту една од приказните нема наслов но секоја од нив е неверојатно лесна да се запамети. Кратките приказни за досонување“ кои запоcхнуваат со едно толку обиcхно си беше еднаш, се вистинско cхетиво за малите сонуваcхи кои пред спиење ќе им помогнат да се смират и мирно да го завршат својот ден. Приказните раскажани со едноставни реcхениcи, сместени во секојдневниот детски хронотоп (на детското игралиште, на тротоарот пред зграда, во xебот од палтото итн.), пред малиот сонуваcх отвораат cел еден космос на cхудесни и необиcхни слуcхувања. Три од приказните имаат и фолклорни корени, а секоја од нив изобилува со едноставна мудрост и поука која паметните главчиња лесно ја восприемаат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Зорица Христова, Миглена Папазова
Издавач Артконект
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB