Елмер и Вилбур
Елоквента

Елмер и Вилбур

Шифра на артикл: 006455
Баркод: 9786086585334
Код на производителот: 6455
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Елмер и Вилбур“ e детска класика, сликовница од познатиот серијал „Елмер“. Со неа влегуваме во авантура заедно со шарениот слон Елмер и неговиот братучед Вилбур. И двајцата се весели, палави и сакаат да се шегуваат еден со друг. Но, овојпат можеби Вилбур претерал со шегите, па Елмер ќе го „спушти на земја“ на повеќе начини. Дознајте како! Приказните за Елмер ги учат децата да се ценат себеси и да ги почитуваат различностите кај другите. Сликовницата има артистички илустрации во прекрасни бои. Преведена е на над 40 светски јазици.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Дејвид Мекки
Издавач Елоквента
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2016
Број на страници28
Димензија27cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB