Замисленото мајмунче
Елоквента

Замисленото мајмунче

Шифра на артикл: 006457
ISBN: 9786086585310
Код на производителот: 6457
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Замисленото мајмунче“ е приказна за едно мајмунче кое ја губи мајка си во џунглата и една пеперутка која упорно се обидува да му помогне да ја најде, а постојано, но оправдано, греши. Дали на крајот ќе успее? Зошто греши? Сликовницата изобилува со прекрасни фотографии, богат, римуван јазик и многу изненадувања за младите читатели. Уште едно ремек дело на Џулија Доналдсон, најпродаваниот детски автор во Велика Британија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Џулија Доналдсон, Аксел Шефлер (илустрации)
Издавач Елоквента
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници32
Димензија27cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB