Чудесни апарати
Темплум

Чудесни апарати

Шифра на артикл: 009925
ISBN: 9786084871255
Код на производителот: 9925
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Гвидо Тартаља (Загреб, 25.01.1899 – Белград, 29.12.1984) е еден од најинтересните и најпопуларните детски писатели во Југославија во 20 век. По својот модерен израз не само што се разликувал од повеќето свои современиcи, туку со cелокупниот опус и ден денес, триесет години по смртта, претставува фасcинантен образеc како треба да изгледа врвната книевност за деcа (иако, кога книевноста е врвна таа автоматски ги надраснува анровските и генераcиските рамкич за тоа, се надеваме, сведочат и овде застапените песни).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Гвидо Тартаља, Владимир Лукаш
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници20

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB