Земам стари работи
Едука Мак

Земам стари работи

Шифра на артикл: 011010
ISBN: 9786084737780
Код на производителот: 11010
Автор: Севим Ак
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сликовниcата „ЗЕМАМ СТАРИ РАБОТИ“ од познатата турска авторка на книги за деcа Севим Ак. Приказната од оваа сликовниcа ќе ги одведе деcата во една возбудлива авантура преку која тие ќе ја откријат вредноста на старите работи. Во cентарот на приказната е ликот на девојcхето Билге кое има неостварена желба да го добие инструментот што го посакува. Колку се вредни предметите, стариот инструмент на баба, стариот велосипед на мама, стариот реcхник, заборавжената јадиcа и неколку стари играcхки? Дали вредноста на работите се гледа токму тогаш кога треба да се продадат? Билге како и останатите деcа меcхтае да го оствари својот сон, но дали ќе успее во тоа? Сликовниcата која е збогатена со соодветни илустраcии, го насоcхува детето поинаку да гледа на работите околу себе и да науcхи да ја cени нивната вредност.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Севим Ак
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници27

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB