Јазовецот Итре ја освојува вселената
Бегемот

Јазовецот Итре ја освојува вселената

Шифра на артикл: 012089
ISBN: 9786084869283
Код на производителот: 12089
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
В о својата нова приказна, јазовецот Итре, истражувач од Габровата шумичка, со помош на генијалката, утката Живка, ќе изгради вселенска ракета. Со неа ќе летне сè до Педалуна, која е малечок сателит на нашата Месечина. Итре ќе доживее авантура со вонземјани, а на сцената повторно ќе се појави неговиот стар непријател, творот Смрдолф. Дали сè ќе заврши добро? Ќе може ли Итре безбедно да се врати во прегратките на својата ласица Аничка?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Петр Станчик, Луцие Дворжакова
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2020
Број на страници32
Димензија25x17cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB