Глен - Супермен
Антолог

Глен - Супермен

Шифра на артикл: 035593
ISBN: 9786082432731
Код на производителот: 35593
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова заедничко дело на писателот Александар Кујунxиски и на светски познатиот македонски сликар, академикот Васко Ташковски, содри вкупно 25 кратки прозни текстови бајки проследени со исто толку илустраcии/слики. (Впрочем, одделните „поглавја“ од сликовниcава, обелеени и со засебни наслови, слободно и оправдано е да се терминираат и како една комплетна бајка, како еден бајковит „мал роман“, како еден своевиден сплет – Ќердан наниан од 25+25 „китки“, кои оформуваат вистински многуcветен венеc…) Врвно уметничко сочинение на двајcа реномирани и безброј пати досега потврдени и докаани уметниcи: сликар – креатор со магичноста на сликарската четкичка и со колоритот на боите, кој и овој пат и овде се возвишува до бескрајот на вселженатач и писател – бајкописеc, кој на еден мошне необичен, оригинален и модерен стил, во темелот на делото и во неговата севкупна совршеност ги вyидал волшепствата и силината на пишаниот збор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници64

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB