Сосема обичен ден
Сказнувалка

Сосема обичен ден

Шифра на артикл: 038825
ISBN: 9786086621803
Код на производителот: 38825
Автор: Марк Јансен
Достапно веднаш
0 МКД
680 МКД
680 МКД
11,00 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вечер е. Ива и Матеј размислуваат за нивниот здодевен ден. Сосем обичен ден во кој ништо не им се случи… Па, добро… Матеј направи стој на раце, отиде на пливање, си поседе малку, Ива здогледа пеперутка и се лизгаше на лизгалка. И токму тука испливува магијата на детската имагинација – мечтателно илустрирана од Марк Јасен. Зашто стој на раце Матеј направи врз главата на тигар. Се одмори на носот на огромен змеј, Пливаше со некакви чудни, шарени риби. Ива се лизгаше на сурла од слон и ја виде пеперутката додека стоеше опкружена со медени мечиња. Ива и Матеј одново нè турнуваат назад во светот во кој и ние некогаш си игравме со лавови и пеевме погласно од дречливите тропски птиcи. Чудесна книга која блеска со фантазија и ги брише сите граници меѓу сонот и секојдневието.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Марк Јансен
Издавач Сказнувалка
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници36

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB