Го виде ли некој другото зајаче
Сказнувалка

Го виде ли некој другото зајаче

Шифра на артикл: 038826
ISBN: 9786086621810
Код на производителот: 38826
Достапно веднаш
0 МКД
790 МКД
790 МКД
12,78 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
На првите две страници од Го видел ли некој другото зајаче? се насликани картички за играта Најди го двојникот/Меморија. Само една од картичките е отворена.Зајак. „Зајко го бара другото зајаче“, се вели. На следните две страници, отворена е уште една картичка што открива црвен авион. „Но, наоѓа авион.“ Одеднаш се нурнуваме во светот на играта и го гледаме зајакот во црвениот авион во потрага по неговиот пар. Маранке Ринк ја раскажува приказната за оваа потрага небаре детето ја замислило за време на играта: преполна со апсурдни пресврти, кралеви, змејови, авиони, автомобили и чамци. И сите овие имаат идентичен двојник таму некаде. Белината на страниците се комбинира со свежи бои, па илустрациите се свежи и јасни. Вистинските картички за игра на задната корица ја дополнуваат оваа иновативна книга.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Маранке Ринк, Мартајн Ван Дер Линден
Издавач Сказнувалка
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници52

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB