Little Elliot, Big Family

Little Elliot, Big Family

Шифра на артикл: 038896
ISBN: 9780805098266
Код на производителот: 38896
Автор: Mika Culato
Достапно веднаш
0 МКД
1.099 МКД
1.099 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Elliot and Mouse are back in Mike Curatos Little Elliot, Big Family! And this time, Elliot finds more than a friend―he finds a family. When Mouse heads off to a family reunion, Little Elliot decides go for a walk. As he explores each busy street, he sees families in all shapes and sizes. In a city of millions, Little Elliot feels very much alone-until he finds he has a family of his own!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Mika Culato
Возраст 4+ години
Јазик Англиски
Повез Тврд повез
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB