Тино од мојот влез
Антолог

Тино од мојот влез

Шифра на артикл: 039275
ISBN: 9786082434193
Код на производителот: 39275
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Жарко Кујунџиски, автор што сè уште важи за млад, но кој со необично интересен настап во македонската литература внесе свежина и модерен пристап во темите што обично вечно кружат низ авторските ракописи, овој пат се нафаќа да го слика светот на детето, и тоа преку триесетина куси раскази, чија стожерна личност е детето Тино – Тино од мојот влез, како што нагласува авторот. Тино е современо дете, со фантазија соодветна на модерното чувствување. Тој без пречки живее и соработува со јунак од типот на Супермен, Спајдермен или Бетмен, овој пат негов идол и пријател – Ле Жба, личен суперјунак, кој секогаш му доаѓа напомош и го извлекува од незгодните ситуации, зашто Тино е дете, како што нагласува авторот, кое, кога нема проблеми, само решава да ги создаде.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Жарко Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници64

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB