Мимбо Џимбо и долгата зима
Антолог

Мимбо Џимбо и долгата зима

Шифра на артикл: 042236
ISBN: 9786082434476
Код на производителот: 42236
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Проблем ги снајде веселото слонче Мимбо Џимбо и неговите пријатели. Наместо долгоочекуваната пролет, одеднаш дојде зимата - но што е ова? Вакви снежни врнежи никогаш не биле видени во Африка. Кој е виновен и што да се прави сега? Како да го натерате Зимскиот Дух да отпатува назад кон Северниот Пол и да ги спаси животните од студ? Тргнете во авантурата со Мимбо Џимбо и неговите пријатели!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Јакоб Мартин Стрид
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници116
Димензија24x24cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB