Уципуци размислува надвор од кутијата
Антолог

Уципуци размислува надвор од кутијата

Шифра на артикл: 042544
ISBN: 9786082434315
Код на производителот: 42544
Автор: Зане Зуста
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Бувчето играчка Уципуци останува само дома и паѓа во картонска кутија… Како ли ќе излезе од неа?! „Размислувај надвор од кутијата“, на Уципуци ѝ се враќаат овие зборови што таткото му ги кажува на Крис додека тој ја пишува својата домашна задача. „Како да го сфатам тоа? Што значи да се размислува надвор од кутијата ако тоа не го менува фактот дека останувам внатре во кутијата?“, загрижена е Уципуци. Книгата „Уципуци размислува надвор од кутијата“ од латвиската авторка Зане Зуста е продолжение на твојата омилена „Уципуци си го бара домот“. Овој пат, бувчето е заглавено во картонска кутија и, запознавајќи интересни животни што живеат во куќата, а за чие постоење претходно немала поим, дознава големи мудрости, толку важни во модерниот живот, како што се: Ако не можеш да ги промениш околностите – промени го начинот на кој размислуваш, Преброди го својот страв, менувајќи го својот став, Не плаши се да ја прифатиш помошта што ти се нуди во тешките моменти.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Зане Зуста
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2020
Број на страници44
Димензија25x25cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB