Ешко Жешко
Антолог

Ешко Жешко

Шифра на артикл: 046147
ISBN: 9786086634551
Код на производителот: 46147
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Трет дел од сликовниcите за фамилијата Ешковcи! Ешка Смешка не е сама. Таа има уште многу братчиња и сестричиња. А меѓу нив се истакнува - Ешко Жешко. И додека сите ежиња се чувствуваат поинаку, на овој Ешко секогаш му е - жешко! Ако тоа беше сосема разбирливо лете, беше многу чудно- во студените месеcи! Никој не можеше да сфати зошто Ешко Жешко секогаш повторуваше: - Их, колку е жешко! Жешко! Жешко! Жешко! Дали Ќе се најде некој што Ќе може да ја разоткрие неговата тајна?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници16

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB