Полжавот и китот
Елоквента

Полжавот и китот

Шифра на артикл: 046798
ISBN: 9786086585372
Код на производителот: 46798
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во „Полжавот и китот“ едно морско полжавче копнее да патува и да го запознае светот, но не знае како? За среќа, се сретнува со големиот кит, па користејќи го неговиот опаш како едро, запловува низ мориња и океани, низ предели тропски и ледени....На крајот, со својата храброст, упорност и самодоверба успева да му помогне на големиот кит, кој ќе се најде во невоља. Уште едно римувано ремек дело на писателката Џулија Доналдсон, најпродаваниот детски автор во Велика Британија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Џулија Донакдсон, Аксел Шефлер (илустрации)
Издавач Елоквента
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници32
Димензија28cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB