Страшна ноќ
Страшна ноќ
Страшна ноќ
Страшна ноќ
Темплум

Страшна ноќ

Шифра на артикл: 046920
ISBN: 978-608-4871-47-7
Код на производителот: 46920
Достапно веднаш
0 МКД
315 МКД
315 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Не знам како се викаЃше тоа гратче, иако ги помнам неговите тесни сокачиња, стиснати од двете страни со троЃшни куЃЌарки, Ѓшарени и со cрвени петленcа на стреите. Го помнам и старото мовче Ѓшто го тресе трилетна треска кога ЃЌе надојде реката покриена со пена. Удираат матните бранови по градите на мовчето а тоа стенка, се ниЃша, крcка, чиниЃш ЃЌе се урне во пжената и ЃЌе отпатува кон морето. Но мовчето се држи, та може да се мине преку него и да се стигне до едно весело дуЃЌанче со секакви играчки: топки, кукли, палјачовcи, труби.... За балони и да не Ѓшепотиме. ќе дојдат деcа, ЃЌе ти ги залепат дамкавите носиња на стаклото и ЃЌе гледаат во Ѓшарениот свет. И којзнае до кога ноЃЌите и дните ЃЌе беа исти во тоа дуЃЌанче, ако еднаЃш... ЃЧекај, сето тоа беЃше вака...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Славко Јаневски, Наташа Андонова
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB