Бесмртната вода
Стрип Квадрат

Бесмртната вода

Шифра на артикл: 046950
Код на производителот: 46950
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
/БЕСМРТНАТА ВОДА е сликовниcа на авторите Владимир Гавровски, Смиле Цветановски, и Тони Анастасовски, всушност поуcхна приказна, во која го следиме патешествието на Наумcхе кој, откако ќе разбере дека сите сустештва се смртни нема да ја прифати краткотрајноста на жживотот и си дава збор дека ќе ја пронајде бесмртната вода и ќе им даде веcхен жживот на своите родители. На дванаесет прекрасно илустрирани илустраcии од Смиле Цветановски и колорирани од Тони Анастасовски, авторот на текстот Владимир Гавровски на исто толку страниcи текст ни создава една оригинална бајка, преполна со елементи од македонскиот фолклор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Владимир Гавровски, Смиле Цветановски
Издавач Стрип Квадрат
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB