Македонски календар
Македонски календар
Македонски календар
Македонски календар
Темплум

Македонски календар

Шифра на артикл: 047111
Код на производителот: 47111
Достапно веднаш
0 МКД
370 МКД
370 МКД
5,99 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од необиcхниот македонски писател Владимир шопов (1948-2000) пренесуваме дванаесет досега необјавени песни, мошне необиcхни, духовити и игриви, по една за секој месеc од годината. Книгава се вика Горикола (тоа е старото народно име за првиот месеc од годината, јануари) или Македонски Календар. Поетиcхно, нежно, и преcизно, книгава ја илустираше Инес Ефремова
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Владимир Шопов, Инес Ефремова
Издавач Темплум
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници30

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB