Самовилата од Виленија
Едука Мак

Самовилата од Виленија

Шифра на артикл: 047197
ISBN: 9786084951094
Код на производителот: 47197
Достапно веднаш
0 МКД
190 МКД
190 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„САМОВИЛАТА ОД ВИЛЕНИЈА“ е книга за деца од младата авторка Марија Ралповска, своевиден мини роман, бајка која на сликовит начин го води читателот на едно мистично патување кое го најавуваат езерските бранови и мистериозниот глас од школката. Дојдете во волшебниот свет на самовилите и вилениците, свет во кој Харли открива дека е многу повеќе од едно обично девојче во мигот кога на нејзиниот грб ќе се развиорат сребреникави крилја. Дојдете на новото патување во светот на бајките, заедно со Харли - девојчето што сонува за авантури и верува во чуда, а чудата се возможни само кога веруваме во сонот, во магијата, во волшепството... Раширете ги крилјата и вивнете се во авантурите на Виленија! Виленија, митската земја на необични суштества, животни што зборуваат, дрвја што блескаат во боите на виножитото. Но Виленија е во опасност. Злото се доближува и сака да ја обвие со својата темнина... Пророштвото вели дека Харли е одбраното девојче што може да ја спаси Виленија од канџите на злото. Ќе успее ли?! Читајте и откривајте!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Марија Ралковска
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување0
Број на страници100

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB