Мачката со гладно меше
Антолог

Мачката со гладно меше

Шифра на артикл: 047673
ISBN: 9786082435145
Код на производителот: 47673
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Опис Дополнителни информации Коментари Во една пуста земја мало девојче сретнува огромна мачка што постојано е гладна. Таа досега изела цела армија луѓе, неколку села, сите животни од една шума, рибите во морето и што уште не. Но дали лакомоста има крај? Бидејќи сега се заканува дека ќе го проголта и девојчето. Но тоа ѝ дава поинаква понуда. Да патуваат заедно низ земјата, сѐ додека не најдат нешто што би ја заситило. Шетајќи наидуваат само на суша, непогоди и луѓе што немаат што да јадат освен своите соништа. Што е тоа што се наоѓа во мешето на мачката, што ја направило толку гладна? И дали храброто девојче ќе излезе накрај со алчноста пред која е исправен светот? „Мачката со гладно меше“ е класична бајка со современа тема. Деталните илустрации на Теему Јухани додаваат нов слој на приказната. Книгата ја добила Финската награда за промоција во странство и била номинирана за Наградата на нордискиот совет за книги за деца и млади.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Магдалена Хаи
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници20

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.24 MB