Пет приказни од целиот свет
Чудна Шума

Пет приказни од целиот свет

Шифра на артикл: 048206
ISBN: 9786084938279
Код на производителот: 48206
Достапно веднаш
0 МКД
330 МКД
330 МКД
5,34 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Конкретно, „за волја на она што повеќето би го нарекле вистина“, забележува раскажувачот, „убаво би било да се спомене и тоа дека овие пет приказни од целиот свет (Македонија, Аргентина, Италија, Јапонија и Асирија) се всушност составени од нивниот раскажувач. Но, тоа не значи дека тие не се и средновековни легенди, древни сказни, народни приказни или стари преданија, напротив: нивниот раскажувач верува дека секоја од овие приказни веќе била составена, и дека веќе одамна постои, макар на парчиња, растурени низ светот и низ времињата.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи за деца
Автор Живко Грозданоски
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници21
Димензија205x205mm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB