Другаруваме со Лили и Вили
Едука Мак

Другаруваме со Лили и Вили

Шифра на артикл: 049345
ISBN: 9786084951131
Код на производителот: 49345
Автор: Матеа Стоев
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книга со раскази е наменета за децата од предучилишна и рана училишна возраст, таа своевидна расказница, полна е со симболи и едукативно-воспитни пораки и поуки. „Дојдете на новото патување со Лили и Вили на незаборавно убави доживувања и другарувања. Лили и Вили ќе ве потсетат на вистинските вредности во животот. Оваа книга е вистинска сладост за очите, но и за душата и за мислата, таа плени со прекрасни илустрации, со фантастични колоритни богатства и преубави привлечни амбиенти...“ пишува проф.д-р Кристина Николовска во својата рецензија. „Од расказите и прекрасните колоритни илустрации во оваа книга на сликовит начин привлечно и експресивно извираат позитивни примери и создаваат од најмалата публика емпатични, дружељубиви и сестрани деца. Поуката што извира ненаметливо како круна од секој текст претставува интеракција на мислите и ставовите. Расказите се доволно моќни сами по себе со минималистички израз на зборови да испратат значајна порака до секое дете и да го отворат проз
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Матеа Стоев
Издавач Едука Мак
Димензија A4
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници26

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB