Магичното писмо
Светулка Нова

Магичното писмо

Шифра на артикл: 049861
Баркод: 9786084918134
Код на производителот: 49861
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Магичното писмо“ е една разиграна приказна во стихови, која лесно би го привлекла вниманието на секое дете. Интересна е паралелата која ја прави авторот, од една страна во црното и белото, а од друга, во богатството на боите. Поттикнува на размислување, дали ако светот е само црно-бел, би имало радост. Оваа интересна приказна во стихови го поттикнува детето на активно размислување и набљудување на околината во која живее. Преубава, како што реков и погоре, разиграна приказна во стихови, дидактичка и преполна со бои, која, иако е запишана со црни букви, од неа зрачи нивниот раскош.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Марија Петковска, Ниба Иванка
Издавач Светулка Нова
Димензија A5
Возраст 5 - 7 години
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2022
Број на страници20

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB