Бушава азбука (тврд повез)
Чудна Шума

Бушава азбука (тврд повез)

Шифра на артикл: 049877
ISBN: 9786084938309
Код на производителот: 49877
Достапно веднаш
0 МКД
720 МКД
720 МКД
11,65 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Поминаа повеќе од 35 години откако беше создадена култната ТВ-серија за деца, а по неа и сликовницата Бушава азбука на Горан Стефановски, со илустрации на Душан Петричиќ. Со бушавите букви растеа генерации и генерации, учејќи го македонскиот јазик и скапоцените подзаборавени, архаични зборчиња кои се одраз на неповторливата македонска книжевност, култура и традиција. Конечно, во 2022 година, го доживуваме резиданието на оваа вредна книга, од која сега можат да читаат денешните мали бушави глави и растат денешните, нови генерации, негувајќи го македонското културно наследство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Горан Стефановски, Душан Петричиќ
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2022
Број на страници64
Димензија28 x 23 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB