Раскази без патокази
Едука Мак

Раскази без патокази

Шифра на артикл: 050030
Баркод: 9786084951179
Код на производителот: 50030
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
4,53 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга е наменета за децата и секој расказ или сказна има цел да понуди истовремено учење низ игра и стекнување животни поуки низ благ хумор и забава, да влијае на севкупниот развој на детето, да го развива чувството за правичност и добрина, да развива самодоверба и морални вредности. Исто така, има задача преку слушање или читање на текстот, детето да ги развива говорните и јазичните компетенции, вештини за учење, имагинација, креативност и однесување во различни ситуации. Поделбата на повеќе раскази како засебни целини со заеднички карактеристики е клучот за нивно читање и препрочитување. Расказите се поделени хронолошки по месеци и периоди во текот на една година низ сите годишни времиња, како и периоди на денот: зора, утро, пладне, попладне, ноќ...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB