Ешковци-морепловци
Антолог

Ешковци-морепловци

Шифра на артикл: 050433
ISBN: 9786086683221
Код на производителот: 50433
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
После неколку месеци договори и подготовки ежињата и нивните родители отпатуваа на море. И тоа кај нивните блиски роднини од далечните краишта – морските ежови. Уште со целосно нераспакуван багаж, ежињата побрзаа да се фрлат во морското синило. Пливаа како целиот свој живот да го минале во вода. Толку вешто и успешно, што ги восхитија не само своите родители туку и домаќините. Подоцна пак секој од нив се соочи со различни желби и предизвици. А најголемиот проблем беше што прекрасните денови крај морето најбрзо минуваат. Како ќе успеат ежињата и нивните роднини – морските ежови – да го продолжат своето дружење?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Возраст 5 - 7 години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници16

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB