Свадбите на ежињата
Антолог

Свадбите на ежињата

Шифра на артикл: 052137
Баркод: 9786086683238
Код на производителот: 52137
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
2,91 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
По враќањето од морето фамилијата Ешковци се зафати да го исполни ветувањето дадено на морските ежови и да создаде шумско езерце. Но радоста не им траеше долго. Едно утро почна да се чувствува непријатен мирис, проследен со татнежи и со задушлив чад. Пожар ги претвори во бегалци, не само ежињата, туку и сите останати жители на шумата Иглолисна. И секој фати свој пат… Штом родителите со пораки им јавија дека состојбата се смирила и насекаде почнал да пркнува нов живот, тие веднаш се вратија и се вклучија во нова акција. Се подготвуваа за нешто големо! Може ли да погодите што сè ќе се случи во последниот дел од приказните за фамилијата Ешковци?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Александар Кујунџиски
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници16

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.25 MB