Седумте Некоиси и седумте македонски композитори
Чудна Шума

Седумте Некоиси и седумте македонски композитори

Шифра на артикл: 053744
Баркод: 9786084938408
Код на производителот: 53744
Достапно веднаш
0 МКД
490 МКД
343 МКД
5,55 EUR
Заштеда: 147 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Едноставно, тие не беа од оваа планета, ниту беа дел од оваа книга. Никој не знаеше од каде и кога се појавија. Ја отворија корицата, влегоа набрзина и без никакви расправии секој си влезе во различно поглавје од книгата. Во книгата имаше седум поглавја, а тие беа седум. Седумте Некоиси. Книга наменета за децата од училишна, но и предучилишна возраст. Преку необична и весела приказна за седумте Некоиси, децата ќе се запознаат со седум македонски композитори и со основните музички поими. На крајот од книгата е сместена и „Мала музичка енциклопедија“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Бистра Георгиева, Александар Трајковски
Издавач Чудна Шума
Возраст 6+ години
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2022
Број на страници64
ДимензијаA4

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB