Ќебето на татко ми
Прозарт Медиа

Ќебето на татко ми

Шифра на артикл: 062215
ISBN: 9786082561400
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Ќебето на татко ми“ е нова сликовница од авторката на хит книгите „Три мачки, една желба“ и „Три мачки, едно чудовиште“! Многу ли ви е здодевно дома? Никако ли не поминува времето? Сестричката и братчето се забавуваат толку многу со ќебето на татко им што времето весело минува. Ова ќебе не е како другите ќебиња, ова ќебе води во разно-разни авантури. Ќебето, оживеано од неверојатната фантазија на таткото, се спојува со шарените детски сништа. Кога татковците го минуваат вака времето со децата, на авантурите им нема крај. Сликовницата од една од најомилените турски писателки за деца, Сара Шахинканат, е наменета за деца од 3 до 8 години. Илустрирана од познатата Ајше Инан, авторка на илустрациите на „Три мачки, една желба“ и „Три мачки, едно чудовиште“! Преводот од турски јазик е на Анета Матовска.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Сара Шахинканат
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2023
Број на страници40
Димензија20x27cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.07 MB