Слушам кај шумат шумите
Фолконика

Слушам кај шумат шумите

Шифра на артикл: 093701
ISBN: 9786086675905
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Прва музичка фолк сликовница за деца во детското издаваштво кај нас. Сликовницата е уникатна со својот концепт, зошто за прв пат се прави ваква илустрација на македонска народна песна, каква што е „СЛУШАМ КАЈ ШУМАТ ШУМИТЕ“, направен според анализа на реномиран музички педагог Бајса Арифовска, исполнувајќи ги целите, да биде прифатлива и со текст и тема за децата. Целта е да се даде придонес кон зачувување на македонското музичко фолклорно творештво и тоа да им се понуди на децата во една форма, која ќе биде прифатлива за нив, за да го засакаат и продолжат да го негуваат, како наше национално богатство. Сликовницата на своите страници го содржи текстот на песната и нотни записи за истата, распоредени според строфите на страниците. За поголемо естетско доживување на песната и содржината, направени се уникатни илустрации- уметнички дела, од младата академска сликарка Маја Димитрова, автентични на текстот од строфите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Душко Георгиевски
Издавач Фолконика
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници16
Димензија21x31cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Janet Lawler
899 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.2 MB