Тајните на Дедомразија
Едука Мак

Тајните на Дедомразија

Шифра на артикл: 093920
ISBN: 9786084951322
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Сигурно не знаете дека патот на вашите желби од Дедомразија до вас, со сета своја магија, Дедо Мраз не може сам да го оствари. Тука се џуџињата Тео со дружината, дедомразовците: Лутко, Мудрецот, Сречко, Мрзливко, Веселко, Вентуро... Тука се и помошниците дедомразовци од Земјата, ирвасите Рудолф, Снешка и Брзи... Ќе се уверите дека патувањето на дедомразовците до вашиот дом може да биде многу возбудливо и интересно, но често пати опасно, кога ќе наидат на неволји кои им ги причинуваат Виуличка и Северко. Така Веселко по грешка ќе отпатува на планетата „Одметнички Свет“ и ќе се запознае со Одметничаните; Лутко по казна ќе се најде во пустината Сахара... Тука се и и нашите познати другарчиња Марио, Максим, Јована, Дино, Софи и Сара кои во исчекување на новогодишните пакетчиња ќе бидат непријатно изненадени. Некогаш ќе се случи збрка и вистинските подароци ќе се најдат на погрешна адреса и многу други перипетии, што овој единствен роман за Дедо Мраз го прават возбудлив и интересен будејќи ја детската фантазија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Марио Ачкоски, Софија Стрезова
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници55

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB