Прозорецот на господин Ѓун
Чудна Шума

Прозорецот на господин Ѓун

Шифра на артикл: 094160
ISBN: 9786084938583
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Господин Ѓун е првиот доселен станар во новата зграда. Деновите му беа исполнети со приказните на чевлите што поминуваа пред неговиот прозорец што гледаше кон камените плочи на тротоарот. Едно утро прозорецот го најде затрупан во снег. Насмевките и топките снег што доаѓаа однадвор, зад прозорецот, пред него отвораа поглед кон еден нов живот. На тоа место каде што се среќаваа снегот и насмевките се појави нешто чудесно. Но, ќе може ли тоа да го види господин Ѓун? Инспиративна приказна за прифаќањето на животот со храброст и решителност, напишана од Ѓокнил Озќок, позната по биографиите и расказите што ги објавува. Со исклучителните илустрации создадени од Џејхун Шен, ова е книга која ќе остави силни впечатоци кај читателите од секоја возраст.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Ѓокнил Озќок, Џејхун Шен (илустрации)
Издавач Чудна Шума
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2023
Број на страници44
Димензија20x24cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
220 МКД
3,56 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB