Кога Мамбо Џамбо стана голем како џин
Антолог

Кога Мамбо Џамбо стана голем како џин

Шифра на артикл: 096031
ISBN: 9786082435053
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најдобриот пријател на Мимбо Џимбо, Мамбо Џамбо, треба да оди во шумата и да собере печурки за сос. Наскоро го наоѓа тоа што го бара. Му изгледаат дека се вистинските. Но, упс! Овие печурки се многу чудни. Мамбо Џамбо се враќа кај пријателите, кои сега му изгледаат многу мали. Или можеби тој пораснал? И тоа толку голем што мајка му веќе не може да го прегрне. Неговите пријатели решаваат да одат во Сибир за да ја најдат единствената вештерка што може да го направи повторно мал!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Јакоб Мартин Стрид
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници136
Димензија22x22cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
220 МКД
3,56 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB