Другарко
Прозарт Медиа

Другарко

Шифра на артикл: 063893
ISBN: 9786082561554
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
– Другарска приказна од животот на едно аутистично дете, приказна што авторот, а и тоа дете, силно ја посакува да се случи. Приказна кажувана топло, но и вистинито, без прикривање, за неговата осаменост наспроти неговата желба за дружење, што еден ден ќе се оствари кај Школка, во градскиот парк, при средбата со девојчето со креда. Раскажувачот го познава и го сочувствува светот на детето Другарко, оттаму и зборот и цртежот во оваа ретка и потребна книшка-сликовница и самите стануваат негови големи другари! Проф. д-р Александар Прокопиев
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Денис Јанкуловски - Космонаутко
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2024
Број на страници32

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB