Мали диви детективи
Светулка Нова

Мали диви детективи

Шифра на артикл: 096099
Баркод: 9786085024063
Автор: Сања Арсова
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Мали диви детективи“ е книга наменета за млади читатели кои се во потрага по авантура и мистерии во својот литературен свет. Оваа приказна е напишана со цел не само да забавува, туку и да ги едуцира младите умови, преку истражување интересни случаи и решавање на големи мистерии. Главните ликови во оваа приказна се Миа и Томи, двајца контрастни пријатели и нивното верно куче другар Ралф, предан и верен, важен дел од детективската екипа. Миа е брза, возбудлива и понекогаш лута по природа, но со нејзината живост и решителност таа ги води читателите низ забавни авантури. Наспроти нејзината брзина и енергија, го имаме Томи, чија смиреност и мудрост често се потребни за смирување на ситуацијата и наоѓање на решение. Нивните различни карактери им овозможуваат на младите читатели да се идентификуваат со нив и да учат важни животни способности како тимска работа и решавање на проблеми.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Сања Арсова
Издавач Светулка Нова
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 343 МКД
5,55 EUR
Заштеда 30%
490 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Дора Гимеши
Цена 490 МКД
7,93 EUR
Заштеда 30%
700 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 420 МКД
6,80 EUR
Заштеда 30%
600 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.27 MB