Сите бои на Искра
Чудна Шума

Сите бои на Искра

Шифра на артикл: 064002
ISBN: 9786084938682
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога малечката Искра посакува да нацрта цртеж како подарок за роденденот на баба, сфаќа дека ѝ недостига најважната боја – онаа на темјанушките. Како ќе нацрта најубав цртеж без оваа боја? И кој ќе ѝ помогне да го направи тоа? Преку страниците на оваа волшебна приказна, децата ќе нурнат во светот на боите и фантазијата, ќе се запознаат со секоја боја одделно, ќе научат кои се примарни, а кои секундарни бои, а ќе дознаат и како можат да се измешаат боите за да се добие – бојата на темјанушките!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Кристина Невитиќ, Оливер Коларевски
Издавач Чудна Шума
Возраст 4+ години
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2024
Број на страници52

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.09 MB