Фати ми го синото мече
Чудна Шума

Фати ми го синото мече

Шифра на артикл: 064003
ISBN: 9786084938675
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Детето Вселенко за роденден го доби најубавото кадифено мече на цел свет. Но мечето мораше да остане завиткано во проѕирен целофан. Да не собира прашина, рече мама. Вселенко можеше само да го гледа, да го допира и да го слуша шушкањето на целофанот. Синото мече е нежна приказна за растењето што ја разбираат децата. Силвија Шесто во малку зборови ја уловила суштината на меѓучовечките односи, а илустрациите на Ванда Чижмек ја надополниле и ја заокружиле оваа убава приказна.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Силвија Шесто
Издавач Чудна Шума
Возраст 4+ години
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2024
Број на страници44

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
990 МКД
16,02 EUR
Sačuvano u omiljne
200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Сања Арсова
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB