Современост бр. 1, 2022 год.
Современост

Современост бр. 1, 2022 год.

Шифра на артикл: 049791
Код на производителот: 49791
Достапно веднаш
0 МКД
270 МКД
270 МКД
4,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Првиот број на списанието за литература, култура и уметност Современост за 2022 година опфаќа 42 прилози на 162 страници, вклучувајќи: 6 прилози проза, 6 прилози поезија, драмски текст, 6 приопштувања, 5 интерпретации, 12 вреднувања, интервју, истражување, како и 4 одбележувачки текстови посветени на четворицата знаменити македонски авторски имиња кои не напуштија оваа година во периодот јануари/февруари: Радован П. Цветковски (1931 - 2022), Драги Михајловски (1951 - 2022), Радован Павловски (1937 - 2022) и Луан Старова (1941 - 2022).
Карактеристика Вредност
Kатегорија Списанија
Автор Стефан Марковски, Снежана Стојчевска
Издавач Современост
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници162

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 270 МКД
4,37 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 100 МКД
1,62 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB